Asansör Etiketi

ASANSÖR ETİKETLERİ

ÜRÜNLERİMİZİ İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN

Şehir hayatının yoğun temposu gün sonunda asansörden eve çıkarken hissedilir. Gökyüzünü delmeye azmetmiş yüksek binaların olmazsa olmazı olan asansörler, bir nevi araç gibi bizi evimize götürür. Yollarda arabalar, katlarda asansörler bizi gideceğimiz yerlere götürür. Tıpkı asansörlerin de arabalar gibi ehemmiyetli kullanılmaya, uyarılara ve ikazlara özen göstermeye ihtiyaçları vardır.

Asansör etiketleri tam da bu noktada hem üretici firmanın, hem montaj yapan firmanın hem de o asansörü kullanacak olan insanların önce can sonra mal güvenliğini en üst seviyeye çıkarmak için vardır. Gün içerisinde sık sık kullandığımız asansörlerin içerisinde bir takım küçük veya büyük puntolarla yazılmış uyarı ve ikaz yazılarını görürüz. Peki, bu asansör etiketleri ne işe yarar?

ASANSÖR ETİKETLERİ NE İŞE YARAR?

Asansör etiketleri asansörlerin kimlikleridir. Kullandığınız asansöre dair her türlü bilgiye o etiketler üzerinde yazan bilgilerden ulaşabilirsiniz.

Asansör işletme talimatı, asansörün seri numarası, en son bakımının ne zaman yapıldığı, bir sonraki bakımın ne zaman yapılacağı, periyodik bakım tarihleri, model numarası, üretici firma ismi, asansörün arıza vermesi durumunda ne yapılacağı gibi birçok işe yarar bilgi bu asansör kartlarında yazılıdır.

Asansör etiketlerinde yer alan küçük bir bilgi bile bir gün can güvenliğinizi kurtarmak adına büyük önem taşıyabilir. Asansör etiketleri yalnızca asansörü kullanan kişiler için değil, asansör bakım ve tamiri yapan yetkili personel için de son derece önemlidir.

Asansör etiketleri üzerindeki talimatlara ve ikazlara uymadan bakım veya onarım yapmaya kalkan personel telafisi çok güç olan arızalara sebebiyet vermekle birlikte hem kendisinin hem de işi bittikten sonra asansörü kullanacak insanların hayatını tehlikeye atabilir.

ÜRÜNLERİMİZİ İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN

BİNA YETKİLİLERİNİN SORUMLULUĞU BÜYÜK

Asansörlerin sorumluluğu bina yetkililerindedir. Bu nedenle yetkili kişilerin sorumlulukları büyüktür. Asansör etiketleri eksiksiz ve sağlam olmalıdır. Yırtık, yazısı silik, süresi geçmiş asansör etiketleri yine insanların hayatını tehlikeye atabilir. Bina yetkilileri asansör etiketlerini sık sık kontrol etmeli, deforme olmuş etiketler varsa bu etiketleri yenileri ile değiştirmelidir.

ASANSÖR ETİKETİ FİYATLARI

Asansör etiketi fiyatları boyutuna, ebatına, baskı türüne, kalitesine ve üretildiği malzemeye göre farklılık göstermektedir. Asansör imalatı, bakımı ve tamiri yapan firmaların da reklam amaçlı kullandığı asansör etiketleri o firmaya daha fazla insanın erişmesini sağladığı gibi en etkili reklam yöntemlerinden biridir. Bu nedenle asansör etiketi fiyatları asansör sektöründe olan firmalar için müşteri olarak geri dönen bir yatırım aracıdır.

 

Asansör Etiketleri pek çok gruba ayrılır, bunlar şu şekilde sıralanabilir ;

* Asansör kullanma talimatı etiketi

* Asansör işletme talimatı etiketi

* Asansör yangında kullanmayınız etiketi

* Asansör kişi sayısı etiketi

* Asansör yük etiketi

* Asansör acil durum kilit açma etiketi

* Asansör bakım talimatı etiketi

* Asansör uyarı etiketleri

Ve bunlar gibi daha çok Asansör Etiketi sıralaması yapılabilir.

ÜRÜNLERİMİZİ İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN

#leksanetiket #metaletiket #asansöretiketi #alüminyumetiket #paslanmazetiket #pvc etiket #uyarıetiketi #metaloymaetiket