Metal Etiketler

METAL ETİKETLER

ÜRÜNLERİMİZİ İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN

Metal Etiket ürün tanıtımı, seri numarası, güç göstergesi, imalat tarihi vs. gibi açıklayıcı bilgiler içeren etiket türleridir. Kullanım alanı çok geniş olup, her ebat, boyut ve kalınlıkta yüksek mikronlarda, eloksallı veya asit indirmeli, hava koşulları ve dış etkenlere karşı oldukça dayanıklı etiket çeşitlerindendir.

Metal etiket ürün üzerine çift taraflı bant yöntemi veya perçinleme yöntemi ile monte edilir. Makinelerin rekabet gücünü önemli ölçüde etkilemektedir. İmalatçı firmalar tarafından en çok tercih edilen etiket metal etikettir. Uzun ömürlü olması en büyük terci sebebidir.

Metal Etiketin üzerinde bulunan kodlamalar, harfler ve barkod materyalleri ürünün kimliğini aynı zamanda üretici firma bilgilerini belirgin ve kalıcı bir şekilde son kullanıcıya aktarır. Şirket bilgileri, ürünlerin tanıtımı ve özellikleri, seri numaraları, üretim yılı, vs. gibi açıklayıcı bilgileri tüketiciye iletmek maksadıyla kullanılır.

Mobilya firmaları, otomotiv firmaları, beyaz eşya üreticileri, yarı mamul üreticileri gibi şirketler alüminyum etiketleri tercih ederken, makine sanayi, jeneratör üreticileri ve kapı firmaları bu etiketlerin paslanmaz çelikten olmasını tercih etmektedirler. Tabi ki, sadece alüminyum ve paslanmaz çelikten değil, çinko alüminyum, bakır ve magnezyum katılarak elde edilen zamak ismi verilen bir alaşım da metal etiket üretiminde kullanılmaktadır.

METAL ETİKET NEDEN TERCİH EDİLİR ?

Metal etiketin nerelerde kullanıldığından daha önemlisi neden tercih edildiğidir. Neden tercih edilğini şöyle sıralayabiliriz;

* Isıya ve güneş ışıklarına karşı dayanıklı,

* Montaj kolaylığı

* Soğuk ve sıcak, bütün hava şartlarında kullanılabilir

* Seri Numarası, üretim yılı bilgilerin bulunması

* Etiket üzerine kullanıcı tarafından işlenilebilir bölümlerin olması,

* Uzun ömürlüdür

METAL ETİKET FİYATLARI

Metal etiket fiyatları, özellikleri bakımından göz önünde bulundurulduğunda maliyet olarak telaffuz dahi edilemez. Alüminyum yada pirinç madeni etiket malzemeye kimyasal asit uygulanarak yazı, logo veya sembol işlenir. Lazerle markalama yöntemi de kullanılmaktadır. 0.6 milimetreye kadar derinlik olabilmektedir.

Metal etiketler, ürüne kalite ve profesyonellik katmaktadır.

METAL ETİKET NEREDE KULLANILIR ?

* Metal etiket makinelerin üzerlerinde sıklıkla kullanılır.

* Metal etiket mobilya üretim firmalarının da tercihleri arasındadır.

* Metal etiket hemen hemen her iş alanında kullanılabilir.

ÜRÜNLERİMİZİ İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN

#leksanetiket #metaletiket #asansöretiketi #alüminyumetiket #paslanmazetiket #uyarıetiketi #metaloymaetiket