Demirciler Sanayi Sitesi E2-410, 34490 Başakşehir/İstanbul

LEKSAN ETİKET

LEKSAN ETİKET

LEKSAN ETİKET

Sektör içerisinde lexan etiket olarak bilinen ancak leksan etiket olarak telefuz edilen ve yazılan etiket türleri polikarbonattan üretilen ve bundan dolayı da diğer etiket çeşitlerine göre daha fazla dayanıklı olan etiket çeşididir. Leksan etiketler diğer etiket çeşitlerinin aksine baskısı tersten yapılan ve etiketin kendiliğinden yapışma özelliği bulunan etiketlerdendir.  Leksan etiketler hava koşullarına ve sunu şartlara oldukça dayanıklı bir etikettir. Özellikle makine ve elektronik otomasyon sistemlerinde kullanılan leksan etiketler kendi içinde de farklı modellerde üretilmektedir.

LEKSAN ETİKET NERELERDE KULLANILIR?

Leksan etiketlerin dayanıklı olduğundan bahsetmiştik. Bu özelliği leksan etiket türlerinin kullanım alanını da bir hayli genişletmektedir. Neredeyse her yerde kullanılabilen leksan etiketler şirketlerin kurumsal kimlik çalışmalarından tutun da makinelerin üzerindeki kullanım paneline kadar birçok alanda kullanılabilir. Kullanıcının tercihine göre şekillendirilebilmekte ve istenilen ölçüde, istenilen özelliklerde üretilebilmektedir.

LEKSAN ETİKETLERİN AVANTAJLARI NELERDİR?

Leksan etiketlerde etiket üzerine uygulanan baskı malzeme ve yapıştırıcı arasındaki bölgede kaldığı için silinme, deforme olma ve aşınma gibi sorunlarla karşılaşmaz. Bu nedenle diğer etiket türlerine göre daha çok tercih edilmektedir.

Leksan etiketler hava koşullarından etkilenmedikleri için hem iç hem de dış ortamlarda rahatlıkla kullanılabilirler. Yüksek sıcaklar, aşırı soğuk havalar, rüzgâr, yağmur ya da rutubet gibi hava koşulları leksan etiketlere zarar veremez. Leksan etiketleri 100 derecelik bir ısıya kadar bile dayanabilmektedir.

LEKSAN ETİKETLER HANGİ SEKTÖRLERDE KULLANILIR?

Hem dayanıklı hem estetik hem uygun fiyatlı olması sebebi ile tüm mekânlarda kullanılabilir. Leksan etiketler farklı sektörlerde kullanılabilse de en çok ısıya olan yüksek mukavemetleri nedeniyle otomotiv ve elektronik sektörlerinde rağbet görmektedir.  Endüstriyel ürünlerde ve muayene sahalarında da tercih edilen leksan etiketler son yıllarda firmaların ve markaların kurumsal kimlik çalışmalarında da kendine yer bulmaktadır.

Elektrik – elektronik sanayinde kontrol panellerinin üzerinde, makine imalatında ve reklamcılık çalışmalarında de tercih edilebilen leksan etiketler sunduğu çoklu yararlar ile en çok tercih edilen etiket çeşitleri arasında yer almaktadır.

LEKSAN ETİKET FİYATLARI

Leksan etiket fiyatları oldukça ucuz maliyetlidir. Bu da tercih edecek firmaların veya markaların çok fazla masrafa girmemesi anlamına gelmektedir.

Diğer etiket fiyatları ile karşılaştırmak yerine leksan etiket fiyatları sağladığı uzun ömür ve fayda ile diğer tüm etiketlere nazaran daha az maliyetli olduğu söylenebilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: