Demirciler Sanayi Sitesi E2-410, 34490 Başakşehir/İstanbul

Metal Etiketin Kalitesi Nasıl Anlaşılır…

Metal Etiketin Kalitesi Nasıl Anlaşılır…

Metal etiket üretimi üretici firmaların uzun ömürlü ürünlerinin üzerine bulunan ve ürünün seri numarasını, üretildiği yılı ve ürüne ait detay bilgileri üzerinde barındıran, talebe göre farklı şekillerde, boyutlarda ve renklerde olan bir etiketleme türüdür. İmalatçı firmaların metal etiketi tercih etmesinin sebeplerinden biri bu etiketin ürünün ömrü süresince yaşamasıdır. Etiketin üzerinde bulunan kodlamalar, harfler ve barkod sistemleri ürünün kimliğini aynı zamanda üretici firma bilgilerini belirgin kılmaktadır.

Günümüzde müşteri memnuniyetini ve kaliteyi ön planda tutan, üretici firmaların ihtiyaç ve taleplerini karşılamak doğrultusunda son teknoloji ile etiket üretimi yapan birçok firma mevcuttur. Bu firmalardan bazıları etiket üretiminin yanı sıra etiketin tasarımı ile ilgili de çalışmalar yapabilmekte. Üretici firmaların reklam ve tasarım ekiplerine yüksek oranda katkı sağlayabilmektedirler.

Metal etiket denilince bunların hangi materyaller kullanarak yapıldığına da değinmek gerekir. Daha evvel belirttiğim gibi çok farklı çeşit, boyut, kalınlık ve renklerde olabileceği gibi kullanıldığı yere göre de farklı malzemelerden üretilmektedir. Mobilya firmaları, otomotiv firmaları gibi firmalar alüminyum etiketleri tercih ederken, makine sanayi, jeneratör üreticileri ve kapı firmaları bu etiketlerin paslanmaz çelikten olmasını tercih etmektedirler.

Tabi sadece alüminyum ve paslanmaz çelikten değil, çinko alüminyum, bakır ve magnezyum katılarak elde edilen zamak adında bir alaşım da metal etiket üretiminde kullanılabilmektedir. Metal etiketler uzun ömürlüdür ve firmaların bilgilerini uzun yıllar belirgin kılar bu doğrudur ancak tercih edilmesinin tek sebebi bu değildir. Bu etiketler aynı zamanda hava koşullarına ve ısıya da son derece dayanıklıdır.

Üretici firma yetkililerinin Metal etiket üretimi yapan firmalara sipariş vermek istediklerinde dikkat etmeleri gereken önemli konular vardır. Öncelikle üretimi yapılacak olan etiketin ürün ile uygunluğuna bakılması ve etiket tasarımı firma tarafından yapılmayacak ise mutlaka bünyesinde tasarımcı barındıran ve sizlere farklı alternatifler sunabilecek olan, son teknoloji ile üretim yapan etiket üretim firmalarını tercih edilmesi gerekmektedir.

Böylelikle üretilecek olan ürün için en uygun metal etiketin hangi malzemeden olacağı, boyutu, kalınlığı, rengi ve en önemlisi ürünün niteliklerini en iyi yansıtan etiketin tercihi yapılabilecektir. Tüm bunların dışında etiket üretimi yapan firmalar sipariş esnasında hata olmaması için mutlaka sipariş bilgilerinin detaylandırılmasını talep etmektedirler.

Ziyaretçi Yorumları - 2 Yorum
  1. Recep Duran dedi ki:

    Tebrik ediyorum. Metal etiketlerinizin ömrü sandığımdan daha uzun sürdü ve üzerindeki boyalar da hiç bir solukluk yok.

    1. admin dedi ki:

      Yorumun için teşekkür ederiz duran bey

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: